Wspieram osoby, które znalazły się w kryzysowej sytuacji, pomagam w kontekście radzenia sobie z emocjami, lękiem, trudnościach w kontaktach z rówieśnikami, niskim poczuciem własnej wartości, wspieram młodzież, która przechodzi kryzys rozwojowy. Udzielam pomocy psychologicznej dzieciom od 7 r.ż., młodzieży oraz osobom dorosłym.
Z wykształcenia jestem psychologiem i pracownikiem socjalnym. Tytuł magistra psychologii o specjalności klinicznej uzyskałam na 5-letnich jednolitych studiach na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam również studia z pracy socjalnej (I i II stopień, UAM). Ponadto uzupełniłam swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych z przygotowania pedagogicznego. Obecnie jestem w trakcie pełnego 4letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym na Uniwersytecie SWPS, pod kierownictwem dr hab. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej w Poznaniu (szkoła posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej). Jestem również certyfikowanym trenerem treningu umiejętności społecznych (I i II stopień).
Z rodzinami, które doświadczają trudności pracuję od 2018 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Poznaniu, jako pracownik socjalny oraz asystent rodziny. Pracowałam też w firmie badawczej. Miałam również okazję pracować w przedszkolu integracyjno-terapeutycznym z dziećmi w spektrum autyzmu, jak również z młodzieżą w Ośrodku Kuratorskim w Poznaniu.
Obecnie oprócz pracy w Instytucie, pracuję również jako psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, a od 2021 roku wspieram rodziny w miejscu ich zamieszkania.
Cały czas pogłębiam swoją wiedzę oraz doskonalę umiejętności. Ukończyłam m.in. I stopień Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, podstawowy kurs mediatora rodzinnego, kurs psychologii klinicznej przewlekłych chorób somatycznych, oraz liczne szkolenia związane ze wspieraniem dzieci, młodzieży oraz rodzin.
Praca z ludźmi daje mi ogromną satysfakcję, a w pracy terapeutycznej najistotniejsza jest dla mnie relacja z drugim człowiekiem. Cechuje mnie empatia, ciekawość i otwartość na drugą osobę. W swojej pracy dbam o to, aby metody i techniki, z których korzystam, miały naukowo udowodnioną skuteczność. Oprócz aktywnego słuchania prowadzę czynny udział w rozmowie.
Pracuję zgodnie z Kodeksem Etyczno-Zawodowym Psychologa Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.