Instytut

“Najlepszym prezentem jaki rodzice mogą dać dziecku, jest świadomość, że myślą to co mówią i mówią to co myślą.”

Jesper Juul

 

Instytut to miejsce, w którym dziecko i jego rodzice uzyskają kompleksową i rzetelną pomoc i wsparcie w procesie rozwoju. Współpraca ze specjalistą umożliwia rozpoczęcie nowego etapu w życiu rodziny, poprzez świadomość istniejących wątpliwości, problemów oraz podejmowanie działań mających na celu poradzenie sobie z nimi. Zwrócenie się o pomoc jest wyrazem miłości do dziecka i siebie, jako rodzica. W swojej pracy kierujemy się metodyką evidence based (metody pracy oparte na dowodach), oraz wykorzystujemy psychologię poznawczo – behawioralną, systemową i elementy analizy transakcyjnej.

W naszym zespole pracują: psychologowie dziecięcy, psychoterapeuci, terapeuci dzieci i młodzieży, terapeuci rodzin, terapeuci par i małżeństw, pedagodzy, trenerzy umiejętności społecznych, logopeda, terapeuta integracji sensorycznej.


Cel naszej działalności to poprawa jakości życia dziecka, rodziców i całej rodziny, w atmosferze zaufania i bezpieczeństwa. Gwarantujemy indywidualne podejście do dzieci i rodziców.

 

Klienci Instytutu goszczeni są w gustownie urządzonych i przytulnych gabinetach oraz mają możliwość skorzystania z klimatycznej poczekalni z dostępem do dobrej kawy parzonej z ekspresu, herbaty i wody.

 

Lokalizacja Instytutu to otoczenie uroczych, zabytkowych i pełnych klimatu kamienic w samym sercu Jeżyc przy ulicy Słowackiego 34/3, w idealnej odległości od komunikacji miejskiej. Miejsce oferowanej przez nas pomocy znajduje się w przepięknej kamienicy, a wnętrze doskonale wpisuje się w otoczenie, atmosferę i stwarza warunki do komfortowej pracy.  

 

Założycielem i opiekunem Instytutu Psychologii i Edukacji Dziecka jest Ewa Gordziej-Niewczyk.