Agnieszka Krok

psycholog o specjalności klinicznej pracująca z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi,

terapeutka systemowa

trenerka TUS,

praktyk Metod Kids’ Skills Dam radę! oraz Jestem z Ciebie dumny

Zarówno prywatnie jak i zawodowo kieruję się zasadami psychologii pozytywnej, zwracając szczególną uwagę na zasoby i potencjał człowieka. To dzięki nim uświadamiamy sobie własną siłę, która pomaga sprostać najtrudniejszym wyzwaniom i daje motywację do działania.
„(…) bo najciężej jest ruszyć. Nie dojść, ale ruszyć. Dać ten pierwszy krok. Bo ten pierwszy krok nie jest
krokiem nóg, lecz serca. To serce najpierw rusza, a dopiero nogi za nim zaczynają iść…” – Wiesław Myśliwski, Widnokrąg

Jestem psychologiem (ukończyłam jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu – specjalność kliniczna), terapeutką systemową i trenerką prowadzącą Treningi Umiejętności
Społecznych dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych (posiadam certyfikat I i II stopnia). Ukończyłam również Studium poznawczo-behawioralnej psychoterapii dzieci i młodzieży oraz Program redukcji stresu w oparciu o trening uważności opracowany przez prof. Jona Kabat – Zinna (Mindfulness Based Stress Reduction). Od lat pracuję z dziećmi, rodzicami oraz dorosłymi. Doświadczenie zawodowe zdobywałam przy osobach chorych w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Aleksandra Piotrowskiego w Gnieźnie. Jestem członkiem nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej.

Pracuję zgodnie z Kodeksem Etyczno-Zawodowym Psychologa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Swoją pracę poddaję stałej superwizji. W swojej pracy integruję różne podejścia psychoterapeutyczne, z których bazę stanowi nurt poznawczo-behawioralny i systemowy. Korzystam z Racjonalnej Terapii Zachowania, prowadzę procesy skoncentrowane na rozwiązaniach, wykorzystuję techniki nurtu terapii akceptacji i zaangażowania (ACT). Stosując metody oparte na dowodach naukowych, staram się by były one użyteczne i dopasowane do osoby korzystającej z pomocy. Obecnie realizuję certyfikowany kurs Psychoterapii Systemowej Indywidualnej i Rodzinnej w WTTS. Prowadząc treningi pomagam w rozwijaniu umiejętności społecznych m.in: komunikacji, asertywności, rozwiązywania konfliktów, współpracy w zespole, przestrzegania norm społecznych Dzięki stosowaniu treningów opartych na medytacji uważności, towarzyszę w procesie: wzmacniania koncentracji, redukcji stresu i napięcia, ograniczenia skłonności do nawykowych negatywnych myśli Udzielam pomocy psychologicznej w następujących obszarach: radzenie sobie z emocjami, lęki, zachowania obsesyjno-kompulsyjne, obniżony/zmienny nastrój, sytuacje kryzysowe, stres, problemy z adaptacją, zaburzenia zachowania, impulsywność, trudności wychowawcze, problemy rodzinne, niskie poczucie własnej wartości, trudności w relacjach, problemy z koncentracją, nadmierne korzystanie z urządzeń elektronicznych, poszukiwanie swojej drogi i sensu w życiu. Szczególnie ważna jest dla mnie empatia w stosunku do innych ludzi i zaciekawienie drugim człowiekiem. Staram się budować relacje oparte na zaufaniu, szczerości i tolerancji, dzięki czemu mogę prowadzić efektywną terapię. Praca z ludźmi przynosi mi ogromną satysfakcję i jest moją pasją, którą nieustannie rozwijam uczestnicząc w kursach, warsztatach i szkoleniach.
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i spełnioną mamą dwóch nastolatków, których bardzo kocham. Wolny czas najczęściej spędzam aktywnie, wędrując po górach i lasach z rodziną i psem. Praktykuję także medytację. Jestem mamą, która uważa że rodzicielstwo, chociaż nie zawsze łatwe, jest piękną przygodą, w której warto być świadomym i uważnym rodzicem.
Choć jestem osobą aktywną zawodowo, staram się łapać równowagę między tymi dwoma światami (nie jest mi obca idea work-life balance).
Pracuję w gabinecie oraz online. Zapraszam do kontaktu.