Jagoda Konieczna-Blicharz

Jestem psychologiem dziecięcym i rodzinnym – wspieranie rozwoju dzieci już od urodzenia oraz ich rodziców jest moim wyborem i pasją odkąd skończyłam studia (Psychologię o specjalności klinicznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza). Ukończyłam podstawowy kurs Psychoterapii Systemowej oraz wiele innych z zakresu diagnozy relacji i wspierania więzi między dzieckiem a jego rodzicami. Jestem także praktykiem metody Kid’s Skills, pozwalającej wspierać dzieci w wieku od 3 do ok. 10 lat w radzeniu sobie z wyzwaniami. 

Od 13 lat współpracuję z Instytutem Małego Dziecka im. Astrid Lindgren w Poznaniu, prowadząc rozwojowe grupy dla rodziców i dzieci- w wieku od urodzenia do 5 lat, a także warsztaty dla rodziców i opiekunów żłobkowych. Jestem współautorką publikacji wydanych przez Instytut Małego Dziecka dotyczących między innymi budowania więzi, rozwoju ruchowego, odporności emocjonalnej. Współprowadzę zajęcia i warsztaty dedykowane szczególnie Ojcom. 

Wspieram opiekunki w żłobkach oraz przebywające w nich dzieci w codziennych wyzwaniach.

Dostrzegam wielką wartość towarzyszenia rodzicom i małym dzieciom od początku ich wspólnej drogi, co może pomagać w kształtowaniu dobrych relacji w rodzinie, opartych na bliskości i wzajemnym zrozumieniu. Wspieranie już najmłodszych dzieci pozwala na zapobieganie różnym trudnościom zanim zdążą się utrwalić czy nawarstwić. Jestem pasjonatką Teorii Przywiązania oraz systemowej pracy psychologicznej, uwzględniającej sieć relacji oraz bazującej na mocnych stronach i zasobach klientów. 

Udzielam konsultacji psychologicznych rodzicom nawet najmłodszych dzieci i w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym (do 12 lat). Mogę służyć wsparciem mamom i parom przed i po porodzie, pomagając w poukładaniu codzienności wspólnie z maluszkiem.

Prywatnie, jestem żoną i mamą trójki dzieci, z którymi codziennie, wielozmysłowo, odkrywam świat na nowo i sprawdzam psychologiczne teorie w praktyce.