Nicola Wrębiak

Jestem Certyfikowanym Trenerem Umiejętności Społecznych TUS SST. Ukończyłam Psychologię o specjalności Klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu.

Swoją praktykę zawodową koncentruje na profilaktyce i psychoedukacji. Od trzech lat prowadzę warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu „Strefa Młodzieży” na Uniwersytecie SWPS. Tematyka warsztatów to m.in. radzenie sobie ze stresem, poczucie własnej wartości i skuteczności, sztuka argumentacji, sztuka autoprezentacji, skuteczna komunikacja, efektywna nauka. Prowadzę także spotkania edukacyjne w ramach Projektu „Wielkopolska Onkologia Dziecięca – Wielkopolski Program Profilaktyczny w zakresie onkologii dziecięcej”.

Dodatkowo przez rok byłam Liderem Akademii Przyszłości gdzie zdobywałam doświadczenie z zakresu pomocy dzieciom w trudnych sytuacjach życiowych.

W swojej pracy kieruję się krytycznym myśleniem oraz indywidualnym podejściem do każdej sytuacji, zdaję sobie sprawę, że po każdej stronie stoi człowiek, ze swoimi motywacjami i wartościami. Swoje umiejętności miałam okazję wykorzystywać podczas praktyk z ludźmi dotkniętymi chorobą Alzheimera i zaburzeniami otępiennymi podobnego typu.

Nieustannie poszerzam swoją wiedzę poprzez liczne szkolenia i warsztaty m.in.: „Praktyk Metody Kids Skills oraz Jestem z Ciebie dumny”, „Praca z osobami zgłaszającymi myśli samobójcze”.

Jestem tutaj z pasji i zaangażowania zdrowiem psychicznym oraz fascynacją ludzkiej psychiki. Na co dzień zajmuje się koordynacją i rozwojem Instytutu Psychologii i Edukacji Dziecka oraz Ośrodka Rozwoju Osobistego Przystań.