Katarzyna Sasiak

Jestem psychologiem (UAM, specjalność psychoterapia zaburzeń psychicznych oraz organizacja środowiska uczenia się a specyficzne potrzeby edukacyjne). Wykształcenie dopełniłam także o przygotowanie pedagogiczne, uprawiające do pracy jako nauczyciel – psycholog. Aktualnie poszerzam swój warsztat pracy na podstawowym kursie terapii systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej (jestem także nadzwyczajnym członkiem WTTS).

Podczas studiów miałam okazję rozwijać swój warsztat pracy z grupą w Fabryce Młodych Profesjonalistów, gdzie koordynowałem spotkania dla rodziców dzieci w wieku do 6 lat.

Swoje doświadczenie pracy z najmłodszymi zdobywałam podczas pracy w Szkole Demokratycznej Horyzont, podczas praktyk w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Swarzędzu (filia Koziegłowy) oraz Przedszkolu Fundacji Familijny Poznań Cogito, a także podczas pracy w Pracowni Edukacyjnej Empatia, w której prowadziłam zajęcia rozwijające kompetencje miękkie dzieci w wieku przedszkolnym.

Umiejętności pracy z drugim człowiekiem poszerzam także poprzez uczestnictwo w szkoleniach, m.in. terapia przez zabawę, interwencja kryzysowa wśród dzieci i młodzieży, Wprowadzenie do Terapii Akceptacji i Zaangażowania czy Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów. Aktualnie rozpoczynam kurs dotyczący technik pracy z dziećmi w wieku 3 -12 lat w Instytucie Pomocy Profesjonalnej.

Poza pracą w gabinecie jestem psychologiem w podpoznańskim przedszkolu, gdzie spotykam się z dziećmi, rodzicami oraz kadrą, pracując indywidualnie, w mniejszych grupach, a także prowadząc warsztaty dla grup. Od kilku lat spełniam się jako wolontariusz w poznańskiej Fundacji Wspierania Rodziny Matecznik, gdzie zajmowałam się m.in. organizacją spotkań dla mam i pomagałam przy organizacji dużych konferencji dla rodziców.

Udzielam wsparcia i konsultacji psychologicznych. Pomagam rodzicom zrozumieć i zaakceptować trudności rozwojowe dziecka, a także znaleźć zasoby, które pomogą robić kolejne kroki na przód. Pracuję także z dziećmi i młodzieżą, towarzysząc im w rozwoju, radzeniu sobie z trudnościami oraz odnajdywaniu zasobów.

W pracy gabinetowej bliskie jest mi podejście Porozumienia Bez Przemocy oraz elementy Terapii Akceptacji i Zaangażowania, która skradła największy fragment mojego serca, a co najważniejsze,mam też okazję „wypróbowania” jej na własnej skórze.