Katarzyna Sasiak

Jestem psycholożką (UAM, specjalność psychoterapia zaburzeń psychicznych oraz organizacja środowiska uczenia się a specyficzne potrzeby edukacyjne). Wykształcenie dopełniłam także o przygotowanie pedagogiczne, uprawiające do pracy jako nauczyciel – psycholog. Ukończyłam podstawowy kurs terapii systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej (jestem także nadzwyczajnym członkiem WTTS), a także liczne szkolenia i warsztaty z zakresu Terapii Akceptacji i Zaangażowania. Jestem również praktykiem metody Kid’s Skills.

Podczas studiów miałam okazję rozwijać swój warsztat pracy z grupą w Fabryce Młodych Profesjonalistów, gdzie koordynowałam spotkania dla rodziców dzieci w wieku do 6 lat.

Swoje pierwsze doświadczenia pracy z najmłodszymi oraz ich rodzinami zdobywałam podczas pracy w Szkole Demokratycznej Horyzont, podczas praktyk w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Swarzędzu (filia Koziegłowy) oraz Pracowni  Edukacyjnej Empatia, w której prowadziłam zajęcia rozwijające kompetencje miękkie dzieci w wieku przedszkolnym.

Poza pracą gabinetową, pracowałam także jako konsultant w podpoznańskim przedszkolu, gdzie prowadziłam zajęcia wspierające dla dzieci, konsultowałam rodziców oraz kadrę. Od kilku lat jestem związana z Fundacją Wspierania Rodziny Matecznik, gdzie zajmowałam się m.in. organizacją spotkań dla mam i pomagałam przy organizacji dużych konferencji dla rodziców. Prowadziłam także zajęcia dla studentów w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji oraz pisałam artykuły do czasopism o tematyce psychologicznej.

Umiejętności pracy z drugim człowiekiem poszerzam poprzez uczestnictwo w krótkoterminowych i długoterminowych szkoleniach, m.in.: terapia przez zabawę, interwencja kryzysowa wśród dzieci i młodzieży, Self-reg dla profesjonalistów, szkolenie Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów, kurs dotyczący technik pracy z dziećmi w wieku 3-12 lat w Instytucie Pomocy Profesjonalnej oraz brałam udział w Szkole Konsultacji (Agnieszka Stein i Małgorzata Stańczyk).

Udzielam wsparcia i konsultacji psychologicznych. Pomagam rodzicom zrozumieć i zaakceptować trudności rozwojowe dziecka, a także znaleźć zasoby, które pomogą robić kolejne kroki na przód. Pracuję także z dziećmi i młodzieżą, towarzysząc im w rozwoju, radzeniu sobie z trudnościami oraz odnajdywaniu zasobów.

Ważne jest dla mnie towarzyszenie, a nie szukanie gotowych rozwiązań.